Jeśli chcesz szybko znaleźć określony temat, wystarczy użyć prawo “funkcji wyszukiwania” lub sprawdzić z Ctrl + F, poprzez treść tej strony w przeglądarce.
Produkty
Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się co oznacza Plug&View jest obejrzenie załączonego filmu video:
Ze względów bezpieczeństwa obiektywy kamer Plug&View są wbudowane na stałe. Oferujemy różne modele kamer do różnych zastosowań. Model z większym kątem zapisu to OptiDome. Możesz również sięgnąć po wyposażoną w silnik kamerę OptiArc z funkcją obrotu, pochylenia i zbliżenia lub też OptiDome Pro do zastosowań zewnętrznych.
Rejestracja
Jak mogę zarejestrować moją kamerę?
Najpierw utwórz konto użytkownika na stronie http://login.mydigitus.net/. Kamerę można wprowadzić do konta użytkownika na dwa sposoby:
- Rejestrujesz kamerę bezpośrednio przez konto użytkownika na stronie http://login.mydigitus.net/.
- Pobierasz aplikację DIGITUS® Plug&View App i skanujesz unikatowy kod QR z instrukcji obsługi kamery.
Szczegółową instrukcję można znaleźć tutaj:
http://plug-view.com/installation/
Można również obejrzeć film dotyczący instalacji: http://plug-view.com/produkte/videos/
(dodawanie)
To żaden problem. Utwórz nowe konto użytkownika z nowym adresem e-mail. Wyślij wiadomość e-mail na adres sales [at] assmann [dot] com, aby dezaktywować stare konto użytkownika.
Jeśli wprowadziłeś już kamery z nieprawidłowym adresem e-mail, należy je najpierw usunąć z konta użytkownika.
Tak, to możliwe. Wykonaj poniższe czynności:
- Usuń z konta użytkownika wszystkie aktywne kamery.
- Utwórz nowe konto użytkownika z adresem e-mail Google.
- Wyślij wiadomość e-Mail na adres: sales [at] assmann [dot] com
- Zarejestruj kamery na swoim nowym koncie użytkownika. Teraz wszystkie kamery są zarejestrowane pod adresem e-mail Google.
Skorzystaj z funkcji “Forgot Password” na stronie logowania “login.mydigitus.net”. Aktualne hasło zostanie wysłane na Twój adres e-mail.
Wskazówka: Hasło powinno się składać z przynajmniej 6 znaków. Poza wielkimi i małymi literami zalecamy użycie również cyfr. Dozwolone znaki obejmują:
abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ1234567890_ — znaki specjalne nie są dozwolone.
Spróbuj wprowadzić go jeszcze raz. Sprawdź pisownię cyfra po cyfrze.
Do przeskanowania kodu QR i aktywacji kamery można również wykorzystać aplikację DIGITUS® Plug&View App. Aktywacji kamery nie można niestety przeprowadzić za pomocą innych, powszechnie stosowanych czytników kodów QR na tablecie lub smartfonie.
Sprawdź, czy kod MAC na końcu instrukcji szybkiego uruchamiania zgadza się z kodem naklejonym na kamerze. Jeśli mimo to nie można użyć kodu, istnieje możliwość zresetowania go do stanu instalacji.
W takim przypadku skontaktuj się z nami pod adresem support [at] mydigitus [dot] net.
Dostęp do kamery odbywa się jedynie za pomocą konta, z którym zintegrowana jest kamera.
Do instalacji kamery na koncie Plug&View konieczny jest kod MAC. Dostęp do obrazów z kamery jest możliwy wyłącznie po pomyślnej instalacji. Sprawdź, czy kod MAC z tyłu instrukcji szybkiego uruchamiania zgadza się z kodem naklejonym na kamerze. Jeśli mimo to nie można użyć kodu, istnieje możliwość zresetowania go do stanu instalacji.
W takim przypadku skontaktuj się z nami pod adresem sales [at] assmann [dot] com.
Zaloguj się na stronie http://login.mydigitus.net w obszarze zarządzania kamerami. Kliknij najpierw zakładkę “Account”, a następnie w prawej górnej części ekranu zakładkę “Devices”. Tutaj są wyświetlane wszystkie zarejestrowane w sieci kamery. Obok każdej kamery znajduje się przycisk usuwania “X” (ang. delete). Jego kliknięcie usuwa kamerę z konta użytkownika.
Ze względów bezpieczeństwa przywróć ustawienia fabryczne kamery w menu systemowym:
W ten sposób kamera nie jest już dostępna w obszarze zarządzania kamerami i można ją natychmiast przekazać.
Instalacja
Jak zainstalować kamerę?
Zaloguj się na stronie http://login.mydigitus.net/. Po pierwszym logowaniu zostaniesz automatycznie przekierowany do strony wprowadzania. Tutaj można wprowadzić “MAC address” i “Activation Code” kamery. Dane znajdują się na końcu instrukcji obsługi, załączonej do kamery.
Do strony wprowadzania można ponownie przejść w późniejszym czasie ze strony domowej. Wystarczy się zalogować, przejść do widoku “setting” i w górnej lewej części ekranu kliknąć “plus”.
Dodatkowe informacje znajdują się tutaj:
Instalacja kamery za pomocą smartfona lub tabletu jest wyjątkowo wygodna. Wystarczy otworzyć aplikację “DIGITUS Plug&View App”, kliknąć przycisk “QR-code scanning” i przeskanować. Kod QR kamery znajduje się na końcu instrukcji obsługi, załączonej do kamery. Oczywistym warunkiem jest wcześniejsze założenie konta użytkownika na stronie http://login.mydigitus.net/.
Dodatkowe informacje znajdują się tutaj:
http://plug-view.com/nutzung-uber-smartphone-tablet/ lub w instrukcji szybkiego uruchamiania kamery.
Sprawdź, czy jest utworzone połączenie sieciowe. W tym celu sprawdź prawidłowe położenie kabla. Drugim sposobem jest ponowny rozruch. W tym celu wystarczy odłączyć kabel zasilający kamery, odczekać przynajmniej 7 sekund i ponownie go włożyć.
W tym miejscu nie wprowadzaj zwyczajowych danych użytkownika.
Zamiast tego w polach “Username” i “Password” wpisz “admin”.
Tak, możesz przypisać kamerze stały adres IP dla połączenia kablowego. Odpowiednie ustawienia znajdują się w ustawieniach kamery w zakładce “Settings” — “Network”.
Tak, aktywuj serwer DHCP na swoim routerze. W przypadku większości routerów automatycznie aktywowany jest już protokół dynamicznej konfiguracji hosta (ang. Dynamic Host Configuration Protocol; DHCP). Jeśli nie ma to zastosowania w Twoim przypadku, dalszej pomocy udzielą informacje zawarte w instrukcji obsługi.
Aktualna wersja znajduje się tutaj: http://www.videolan.org/vlc/. Wraz z instalacją odtwarzacza VLC Media Players odbywa się również instalacja dodatku dla przeglądarki Firefox i Chrome. Umożliwia on na przykład oglądanie obrazów na żywo w obszarze zarządzania kamerami na mydigitus.net i jest konieczny do obsługi kamer Plug&View.
Możliwe jest wyłączenie ustawień zabezpieczających zapory komputera z systemem Windows, żeby odtwarzacz VLC Media Player w przeglądarce Firefox lub Chrome po instalacji miał dostęp do Internetu.
Jeśli komunikaty ostrzegawcze pokazują się cały czas, kliknij przycisk “Allow access”. Dodatek VLC Media Player dla przeglądarki Firefox lub Chrome umożliwia na przykład oglądanie obrazów na żywo w obszarze zarządzania kamerami na mydigitus.net i jest konieczny do obsługi kamer Plug&View.
Możliwe jest wyłączenie ustawień zabezpieczających zapory komputera z systemem Windows, żeby umożliwić dostęp programowi Java do Internetu.
Jeśli komunikaty ostrzegawcze pokazują się cały czas, kliknij przycisk “Allow access”. Aplikacja internetowa Java umożliwia między innymi oglądanie obrazów na żywo w obszarze zarządzania kamerami na mydigitus.net i jest konieczna do obsługi kamer Plug&View.
Możliwe jest wyłączenie ustawień zabezpieczających zapory komputera z systemem Windows, żeby tak zwany plik “ActiveX Widget RSAV.EXE” dla przeglądarki Internet Explorer po instalacji miał dostęp do Internetu.
Jeśli komunikaty ostrzegawcze pokazują się cały czas, kliknij przycisk “Allow access”. ActiveX Widget to komponent sterujący OCX, który umożliwia na przykład oglądanie obrazów na żywo w obszarze zarządzania kamerami na mydigitus.net i jest konieczny do obsługi kamer Plug&View.
Możliwe jest wyłączenie ustawień zabezpieczających zapory komputera z systemem Windows, żeby tak zwany plik “ActiveX Widget RSAV.EXE” dla przeglądarki Internet Explorer po instalacji miał dostęp do Internetu.
Jeśli komunikaty ostrzegawcze pokazują się cały czas, kliknij przycisk “Allow access”. ActiveX Widget to komponent sterujący OCX, który umożliwia na przykład oglądanie obrazów na żywo w obszarze zarządzania kamerami na mydigitus.net i jest konieczny do obsługi kamer Plug&View.
Instalację karty SD można w łatwy sposób przeprowadzić samodzielnie. Poniższe łącze przekierowuje użytkownika do szczegółowej instrukcji obsługi ze zdjęciami wyjaśniającymi dokładnie każdy krok.
OptiMax DN-16037 http://ftp.assmann.com/pub/DN-/DN-16037___4016032324379/DN-16037_qig_QIG%20Add%20TF-Card%20EN_20130522.pdf
Instalacja - Za pomocą sieci WLAN
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w jednym z naszych filmów dotyczących instalacji: Wsparcie wideo
Tak, za pomocą połączenia WLAN można przypisać kamerze stały adres IP (ang. Fixed IP). Odpowiednie ustawienia znajdują się w ustawieniach kamery w zakładce “WLAN”.
Tak, to możliwe. Wystarczy przejrzeć jeszcze raz polecenia w punkcie 4 w instrukcji szybkiego uruchamiania. Po pomyślnym zalogowaniu się do sieci WLAN ponownie w widoku kamery konta Plug&View pojawia się obraz.
Sprawdź widoczność sieci WLAN na swoim komputerze. Być może wyłączyłeś w swoim routerze widoczność SSID (identyfikację) swojej sieci WLAN. Włącz ją, aby zainstalować kamerę. Później możesz powrócić do poprzednich ustawień.
Zamknij zakładkę lub okno przeglądarki i zaloguj się ponownie. Wówczas obrazy z kamery powinny być ponownie widoczne.
Jeśli obraz nie powraca w ciągu kilku sekund, sprawdź jakość i moc sieci WLAN. Jeśli jest ona silnie obciążona przez inne urządzenia i procesy, może to wpływać ujemnie na wydajność transmisji wideo.
Zastosowanie
Ta funkcja jest obsługiwana obecnie wyłącznie przez przeglądarkę Internet Explorer. Zaloguj się do swojej kamery i wybierz w menu “System” pozycję “Show Videos from SD-card”. W następnym oknie kalendarz umożliwia wybór miesiąca/dnia z odpowiednim zdjęciem. W tym celu kliknij lupę pod kalendarzem.
Następnie wyświetlone zostaną w formie listy wszystkie zdjęcia tego dnia. W nazwie pliku (20130822T152228) zawarta jest data w formacie rok, miesiąc, dzień (20130822 = 22 sierpnia 2013 r.). Następnie począwszy od “T” podany jest dokładny czas rozpoczęcia wykonywania zdjęcia w formacie godzina, minuta, sekunda, np. T152228 = 15 godzina 22 minuty 28 sekund. Za podkreśleniem znajduje się czas zatrzymania zdjęcia w tym samym formacie.
Klikając przycisk “Download” (pobierz) zdjęcie jest pobierane z karty SD na komputer PC i można je odtworzyć za za pomocą odtwarzacza Media Player.
Kamery można zarządzać za pomocą wszystkich smartfonów i tabletów z systemem Android i iOS. W tym celu potrzebujesz jedynie bezpłatnej aplikacji DIGITUS® Plug&View App. Pobierz aplikację w oficjalnym sklepie Apple App Store lub Google Play. W przypadku systemu Android na tablecie/smartfonie należy zainstalować wersję 2.3.6 lub nowszą. Nie można używać urządzeń z procesorem Tegra 2.
Tak, jest to możliwe, jeśli przekazana zostanie nazwa użytkownika oraz hasło. Wówczas korzystając z tych samych danych logowania (nazwa i hasło) można zalogować się do konta Plug&View i jednocześnie widzieć obraz z kamery na różnych komputerach lub urządzeniach przenośnych.
Jeśli w kamerze zainstalowana jest karta microSD, zdjęcia zapisywane są na niej. Dodatkowo zdjęcia można zapisać w usłudze Google Drive lub na serwerze FTP. Szczegółowa instrukcja aktywacji różnych możliwości zapisu znajduje się w instrukcji obsługi kamery.
Kamera umożliwia ustawienie tak zwanego “Motion detection Alarm”. Po wybraniu tego trybu, zapisywane są zdjęcia wywołane ruchem.
Z tej funkcji można skorzystać w przypadku modeli kamer DN-DIGITUS® OptiVision 16027, DIGITUS® OptiArc DN-16036, DIGITUS® OptiMax DN-16037 oraz DIGITUS® OptiMax Pro DN-16040.
Przejdź do swojego konta użytkownika na “Configuration Page”. W zakładce “Time” można wybrać żądany czas ciągłego zapisu na karcie microSD. Na przykład można ustawić normalny czas pracy od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 18:00. W tym celu zaznacz naciśnięciem przycisku myszy żądany przedział czasowy. Widoczne wówczas kolorowe podkreślenie oznacza, że zapis jest wykonywany w tym przedziale czasowym. Tutaj można również określić, czy i w jakich odstępach czasowych należy zapisywać pliki wideo i/lub obrazy (na przykład co 5 sekund jedno zdjęcie). Dalsze informacje znajdują się w instrukcji obsługi kamery.
Tak, nagrane filmy można zapisać również na serwerze FTP. W ustawieniach kamery wybierz pozycję “Settings” – “Alarm”, a następnie kliknij “Set FTP”. W następnym oknie uzupełnij dane logowania do serwera FTP. Zdjęcia będą automatycznie zapisywane na serwerze FTP. Dalsze informacje na ten temat znajdują się w rozdziale “Set Alarm” w instrukcji obsługi kamery.
Jeśli masz własny serwer FTP, możesz na nim zapisywać zdjęcia z kamery. W ustawieniach kamery wybierz pozycję “Settings” – “Alarm”, a następnie kliknij “Set FTP”. W następnym oknie uzupełnij dane logowania do serwera FTP. Zdjęcia będą automatycznie zapisywane na serwerze FTP. Dalsze informacje na ten temat znajdują się w rozdziale “Set Alarm” w instrukcji obsługi kamery.
Kartę pamięci można używać jak normalną pamięć i odczytywać zapisane na niej dane (pliki wideo). Pamiętaj, że w celu odtworzenia może być konieczny odpowiedni kodek Mediaplayer plus Codec.
Niestety nie. Aplikację Plug&View App można zainstalować na urządzeniach z systemem Android wyłącznie w pamięci głównej.
Włóż kartę microSD do gniazda pamięci. W ustawieniach kamery wybierz pozycję menu “System” — “System”, a następnie “format SD-card”.
Tak, to możliwe. Obrazy z kamery można zamieszczać jako pojedyncze obrazy lub pobierać strumieniowo.
W przypadku modelu DN-16028 służą do tego następujące parametry:
Pojedynczy obraz: http://Adres IP kamery:Port/snapshot.cgi
Strumień: http://Adres IP kamery:Port/Videostream.cgi
W przypadku modeli DN-1627, DN-16036, DN-16037 i DN-16040 korzystaj z następujących parametrów:
Pojedynczy obraz: http://Adres IP kamery:Port/cgi-bin/net jpeg.cgi?ch=0
Strumień: rtsp://Adres IP kamery:Port/ch0.h264
Gwarantujemy bezawaryjne działanie do -10°.
Doświadczenie naszych klientów wskazuje jednak, że wartości tolerancji kamer umożliwiają również pracę w niższych temperaturach.
Kamera DIGITUS® Plug&View OptiMax Pro (DN-16040) była poddawana ciągłemu testowi przez 14 dni i pomyślnie sprawdziliśmy w zaostrzonych warunkach temperaturę roboczą: sięga ona nawet od -20 do +60 stopni, włącznie z resetowaniem i długotrwałym testem!
Dzięki temu bezprzewodową, zewnętrzną kamerę IP Wireless Outdoor Plug&View można wykorzystywać w obudowie IP66 również w bardzo ekstremalnych warunkach!
Minimalna odległość od obiektu, który ma być monitorowany, powinna wynosić przynajmniej 30 centymetrów.
Do obsługi kamer Plug&View przewidziana jest instalacja pliku ActiveX Widgets RSAV.EXE w przeglądarce Internet Explorer. Dodatek VLC Media Player jest konieczny wyłącznie dla przeglądarki Firefox i Chrome. Plik RSAV.exe jest udostępniany w przeglądarce Internet Explorer podczas dostępu do kamery.
Sprawdź połączenie internetowe. Jeśli nie jest ono stabilne lub wystarczająco szybkie, kamera może utracić połączenie. Sprawdź również, czy w sieci WLAN aktywnych jest wiele urządzeń. Silne obciążenie sieci wieloma urządzeniami może doprowadzić do niestabilności transmisji sygnału wideo.
Sprawdź prędkość połączenia danych. W celu uzyskania ciągłego wyświetlania wideo należy dysponować połączeniem co najmniej 3G/UMTS albo nawet HSDPA. Połączenie GPRS nie jest w tym przypadku wystarczające.
Nie wszystkie modele kamer DIGITUS® Plug&View są wyposażone w tak zwaną funkcję PTZ. PTZ stanowi skrót od “pan-tilt-zoom” i oznacza funkcję obrotu, pochylenia i zbliżenia kamery. Elementy sterujące są aktywne tylko w modelach kamer wyposażonych w funkcję PTZ, np. OptiArc (DN-16038).
Z powodu problemów z połączeniem widzisz tymczasowo zbuforowany strumień wideo. Z powodów bezpieczeństwa ten tymczasowy bufor zezwala na nie więcej niż 2 minuty wideo. Gdy tylko stabilne połączenie danych znowu będzie do dyspozycji, ponownie zobaczysz strumień na żywo z kamery.
W celu uzyskania ciągłego wyświetlania wideo należy dysponować połączeniem co najmniej 3G/UMTS albo nawet HSDPA. Połączenie GPRS nie jest w tym przypadku wystarczające.
Można to łatwo zmienić. Zaloguj się do interfejsu użytkownika kamery:
Zaloguj się z nazwą użytkownika i hasłem “admin”. Na stronie domowej po prawej stronie w zakładce “Mirroring” wybierz ustawienie “All” z rozwijanego menu. W ten sposób obraz kamery zostaje obrócony o 180°. Kliknięcie przycisku “Save” zapisuje ustawienie na stałe.
Tak, to jest oczywiście możliwe. Prywatne obszary można zakryć na obrazie kolorowym paskiem. Kolorowym paskiem zakryć można maksymalnie cztery obszary. Dokładna instrukcja aktywacji pasków znajduje się w instrukcji obsługi w rozdziale “Video Covering”.
Oczywiście. Dostęp do obszaru zarządzania kamerami i korzystanie z funkcji kamer są również możliwe przez przeglądarkę Safari na komputerach Apple.
Kamery wewnętrzne posiadają wewnętrzny przycisk resetujący, który można uruchomić przez mały otwór w obudowie za pomocą spinacza. Pozycja przycisku różni się w zależności od modelu.
Jeśli w kamerze zainstalowana jest karta microSD, zdjęcia zapisywane są na niej. Dodatkowo zdjęcia można zapisać w usłudze Google Drive lub na serwerze FTP. Szczegółowa instrukcja aktywacji różnych możliwości zapisu znajduje się w instrukcji obsługi kamery.
Aby rozwiązać zaistniały problem należy usunąć w opcjach pamięć podręczną oraz ciasteczka. Po tej czynności komponenty Java zostaną przeładowane i po około 30 sekundach obrazy będą ponownie widoczne.
Here you can find an instruction, how to integrate your DIGITUS® Plug&View cameras into the synology of the SurveillanceStation
Aktualizacja oprogramowania układowego
Nie jest to tak trudne, jak być może przypuszczasz. Na stronach wsparcia poszczególnych modeli kamery, utworzyliśmy instrukcję aktualizacji oprogramowania układowego.
Sprawdź aktualną wersję oprogramowania układowego i czy aktualizacji można dokonać za pomocą przeglądarki Internet Explorer 8/9.
Jeśli zainstalowałeś już przeglądarkę IE 10, pobierz instrukcję aktualizacji i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Przeglądarki Firefox i Chrome są obsługiwane dopiero od wersji “T” oprogramowania układowego.
W przypadku dalszych problemów zwróć się o pomoc do naszego działu wsparcia technicznego pod numerem 0180-5-344001 (0,14 €/min).
Sprawdź, czy aktualizacja oprogramowania układowego została wykonana w 100%. Uruchom ponownie kamerę, na przykład poprzez odcięcie dopływu prądu na co najmniej 7 sekund. Usuń pamięć podręczną przeglądarki i zaloguj się ponownie. Jeśli w dalszym ciągu widzisz dotychczasową wersję oprogramowania układowego, zwróć się o pomoc do naszego działu wsparcia technicznego pod numerem 0180-5-344001 (0,14 €/min).
Usuń pamięć podręczną swojej przeglądarki. W przypadku przeglądarki Internet Explorer 9 wykonuje się to na przykład przez “Internet Options” – “General” – “Delete”.
Pamiętaj, aby w następnym oknie zaznaczyć “Temporary Internet Files”. Kliknięcie przycisku “Delete” usuwa pamięć podręczną. Po aktualizacji okna przeglądarki powinieneś teraz widzieć nowy interfejs internetowy.
Pomóc może też ponowny rozruch kamery, na przykład poprzez odcięcie dopływu prądu na co najmniej 7 sekund. Następnie zamknij i ponownie otwórz przeglądarkę lub aplikację. Zaloguj się ponownie. Teraz również powinien być widoczny nowy interfejs.
Ochrona danych osobowych
Nie. Zdjęcia znajdują się lokalnie na karcie pamięci kamery lub jako zabezpieczenie w usłudze Google Drive lub na serwerze FTP. Tylko Ty posiadasz hasło dostępu do konta Plug&View, kamery, jak również do archiwum osobistego serwera FTP lub usługi Google Drive.
Nie. Kamera jest połączona ze smartfonem lub tabletem za pomocą serwera w chmurze myDIGITUS®. Połączenie z serwerem w chmurze jest realizowane za pomocą chronionego połączenia tunelowego P2P (Peer-to-peer). W ten sposób treści wideo są widoczne tylko dla Ciebie, a nie dla innych niepowołanych osób. W ten sposób zapewniamy ochronę danych osobowych.
Kamera jest połączona ze smartfonem lub tabletem za pomocą serwera w chmurze myDIGITUS®. Połączenie z serwerem w chmurze jest realizowane za pomocą chronionego połączenia tunelowego P2P (Peer-to-peer). W ten sposób treści wideo są widoczne tylko dla Ciebie, a nie dla innych niepowołanych osób. W ten sposób zapewniamy ochronę danych osobowych.
Jeśli nie uzyskałeś odpowiedzi na swoje pytanie przejdź do zakładki wsparcie i skontaktuj się z nami. Bardzo dziękujemy.