O firmie


ASSMANN_Unternehmen_ppt2

Firma Assmann Electronic GmbH została założona w 1969 roku, w Niemczech jako producent złącz oraz adapterów do wewnętrznych i zewnętrznych kabli komputerowych.  

Kilkadziesiąt lat później, w 1994 wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty o najwyższych standardach technicznych, a jednocześnie w przystępnej cenie  powstała marka DIGITUS®. Od tego czasu DIGITUS® bardzo wyraźnie zaistniał na międzynarodowym rynku z szeroką gamą produktów.

 

Assmann na świecie

Główną siedzibą grupy kapitałowej jest Lüdenscheid w Niemczech, natomiast w Austrii, Chorwacji, Chinach, Francji, Szwajcarii, Tajwanie i Polsce działają spółki posiadające odrębną osobowość prawną.

Dystrybucja marki DIGITUS® od ASSMANN Distribution sp. z o.o. mieści się we Wrocławiu, gdzie znajduje się centralny magazyn produktów w Polsce. Biuro handlowe działa również w Warszawie. Pracownicy firmy ASSMANN tworzą dynamiczny i ambitny zespół posiadający niezbędną wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby zapewnić klientom obsługę na satysfakcjonującym poziomie.

 

Grupy produktowe

Dobór produktów DIGITUS® charakteryzujących się łatwością użytkowania oparty jest na aktualnej sytuacji i trendach panujących na rynku. Z tego powodu, regularnie do procesu projektowania i modelowania zapraszani są doświadczeni projektanci dbający o styl i klasę naszych wyrobów.

Swoją działalność skupiamy na grupach produktowych przeznaczonych dla różnych kanałów dystrybucji, tak aby zadowolić poszczególne potrzeby odbiorców. Główny trzon oferty stanowią aktywne i pasywne produkty sieciowe, KVMy, kable i adaptery oraz akcesoria komputwerowe.

Dodatkowo pod marką DIGITUS® Professional oferujemy własny system okablowania strukturalnego oparty na wieloletnim doświadczeniu nabytym w codziennej współpracy z Instalatorami. Stworzony przez nas system zawiera elementy niezbędne do zbudowania kompletnego toru transmisyjnego we wszystkich podsystemach: poziomym, pionowym oraz między budynkowym. System okablowania uzupełniony jest szeroką gamą szaf teleinformatycznych 19”, począwszy od małych wiszących poprzez stojące punkty dystrybucyjne, a kończąc na kompletnym rozwiązaniu dla Data Center z zasilaniem i klimatyzacją.